Ik ben overgestapt van een BMW M140i (340pk) naar een leon tgi (130pk). (20.000 km/jaar). Tja de Leon kan niet tippen aan de BMW maar met het budget dat ik over hou kan ik veel dingen extra doen. Het vermogen mis ik wel natuurlijk. Bochten sportief nemen gaat met de leon, maar de bocht uit-accelereren geeft sensatie 0,0. Dus ben ik geëvolueerd van een sportieve chauffeur, naar een rustige chauffeur. En als het jeukt heb ik nog een clio RS faze 1 (172 pk) in de garage staan (vrouwtje hare). De leon met dezelfde specs tov de golf was 4000 euro prijsverschil (weet niet of dat nu ook nog zo is).
Ik rij dus met de nieuwe motor van de vw-group en merk geen vermogenverschil tussen cng en benzine. Wel heb ik de indruk dat bij cng het turbogat iets groter is.
Verbruik zit ik aan 4 kg cng (tov 10 liter benzine vroeger). Ook heb ik voor 5 jaar een wecare contract afgesloten, hierin zit 5j volledige garantie mee inbegrepen, dus ben ik gerust ivm de nieuwe techniek.
Zeker een proefritje maken, dealers bieden dit graag en probleemloos aan...